Łódzkie Energetyczne

Rozwiń menu ▼

Kongres 2014

Kongres "Łódzkie Energetyczne 2014", odbywający się w dniach 25-27 czerwca 2014 roku przyciągnął prawie 2000 osób zainteresowanych nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami zarówno dla domu, jak i dla profesjonalistów. 

Podczas Kongresu oraz targów goście mogli zapoznać się z tematyką szeroko rozumianej energetyki, metodami pozyskiwania energii z naturalnych źródeł, jej konwencjonalnego zastosowania, a także rozwiązaniami stosowanymi w życiu codziennym, które pomagają oszczędzać tak cenną dziś energię i minimalizować jej straty.

Kongres zgromadził 127 uczestników, w tym także z zagranicy: z USA, Turcji, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Armenii, Ukrainy i Mołdowy. W jego ramach odbyły się również cztery bardzo interesujące debaty eksperckie w gronie naukowców, przedsiębiorców, samorządowców oraz mediów i organizacji społecznych. Politechnika Łódzka zorganizowała wieczorny cykl pokazów i prezentacji pod nazwą "Noc z Nauką".

Goście Kongresu mogli zobaczyć farmę wiatrową w Rawie Mazowieckiej, elektrownie i kopalnie w Bełchatowie, instalacje słoneczne i odwierty geotermalne w Poddębicach, kompleks termalny w Uniejowie oraz łódzkie elektrociepłownie EC1 i EC4. Dużą atrakcją było też zwiedzanie Gigantów Mocy w Bełchatowie – multimedialnego kompleksu edukacyjnego.

Podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowych Łódzkich Targów Energetycznych 2014, miało miejsce szczególne wydarzenie podsumowujące Kongres – podpisanie deklaracji udziału w Convenant of Mayors przez wybrane miasta i gminy województwa łódzkiego oraz organizacje pozarządowe, w celu połączenia sił na rzecz inicjowania przedsięwzięć prośrodowiskowych oraz dzielenia się doświadczeniami w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Uroczystość ta odbyła się w obecności Witolda Stępnia, Marszałka Województwa Łódzkiego.

Targi zgromadziły ponad 80 wystawców. Pokazano urządzenia do produkcji energii z odnawialnych źródeł: mikroturbiny wiatrowe z poziomą i pionową osią, elektrownie słoneczne, pompy ciepła i kolektory słoneczne. Bardzo atrakcyjne stoiska zorganizowali producenci materiałów budowlanych i wyposażenia domów energooszczędnych. Na jednym z nich pokazano np. możliwości montażu paneli fotowoltaicznych jako pokryć dachowych.

Dużą atrakcją targów były samochody elektryczne, autobus zeroemisyjny, stacje ładowania, elektryczne rowery, skutery i łodzie. Targom towarzyszyły konferencja poświęcona produkcji biogazu w przemyśle spożywczym oraz kilkanaście seminariów na temat nowych technologii w fotowoltaice, e-mobility i budownictwa energooszczędnego.

Multimedia

yt-thumb
Łódzkie Energetyczne
yt-thumb
Łódzkie Targi Energetyczne
yt-thumb
Międzynarodowe Targi Łódzkie Energetyczne

Newsletter