Łódzkie Energetyczne

Aktualności

Zakończył się Kongres Łódzkie Energetyczne

11-06-2015

Wydarzenie uświetniła obecność wielu polskich i zagranicznych specjalistów, a różnorodność ich wystąpień sprawiła, że goście kongresowi z zaciekawieniem uczestniczyli w każdym z nich. 

Wśród otwierających Kongres mieliśmy zaszczyt gościć takie osobistości jak: Pani Elżbieta Królikowska-Kińska - Poseł RP, Pan Tomasz Trela - Wiceprezydent Miasta Łodzi, Pan Jacek Kaczorowski - Prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Gości przywitał również Pan Jakub Mielczarek - p.o. Dyrektora Kancelarii Marszałka w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi oraz Pani Prezes Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia- dr Ewa Kochańska. 

Kolejnymi częściami pierwszego dnia Kongresu były Sesja Plenarna i Sesje Panelowe. Ich tematyka poruszała kwestie E-mobility, budownictwa energooszczędnego i rozwiązań dla rozproszonej energetyki, możliwości finansowania inwestycji proekologicznych oraz społecznych zysków z innowacyjnej energetyki.  

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również Debata Oksfordzka. Drużyny studentów Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Łódzkiego (zwycięzcy), debatowali na temat: "O wyborze zielonych technologii w energetyce nie powinny decydować względy ekonomiczne ale przede wszystkim bezpieczeństwo społeczne".   

Drugiego dnia Kongresu, podczas wizyt studyjnych, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tajnikami funkcjonowania głównych punktów na energetycznej mapie województwa łódzkiego w Bełchatowie, Poddębicach, Uniejowie, Rawie Mazowieckiej, a także Łodzi i Konstantynowie Łódzkim.

W Centrum Transferu Technologii OZE odbyło się spotkanie gości zagranicznych z pracownikami Pro-Akademii. Goście mieli okazję zwiedzić nową siedzibę CTT OZE, poznać plany rozwojowe a także nawiazać nowe kontakty.

Ostatniego dnia wykłady poświęcone były innowacjom w oświetleniu oraz idei Międzynarodowego Roku Światła. Tego dnia zrealizowana została również impreza targowa pod nazwą Międzynarodowe Targi Łódzkie Energetyczne. 

Dziękujemy serdecznie za czynne uczestnictwo i zaangażowanie, dzięki któremu wydarzenie to mogło zakończyć się sukcesem. Mamy nadzieję, że pozytywnie wspominają Państwo czas spędzony na kongresowych dyskusjach i debatach.

 

Sprawozdanie z Kongresu dostępne jest na stronie:

http://www.lodzkieenergetyczne.pl/lodzkie-energetyczne-kongresy/kongres-2015/sprawozdaniezkongresu/

 

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją poniżej

 

Lodzkie of Energy 2015

Powiązane wydarzenia

II Kongres Łódzkie Energetyczne

08-06-2015

W Kongresie weźmie udział ponad 120 uczestników, w tym także goście z zagranicy. W jego ramach odbędą się debaty eksperckie w gronie naukowców, przedsiębiorców, samorządowców oraz mediów i organizacji społecznych. Uczestnicy będą mogli zobaczyć farmę wiatrową i biogazownię w Rawie Mazowieckiej, elektrownię i kopalnię w Bełchatowie, instalacje słoneczne i odwierty geotermalne w Poddębicach, kompleks termalny w Uniejowie oraz elektrociepłownie w Łodzi. Trzeciego dnia Konkgresu odbędzie się impreza targowa Międzynarodowe Targi Łódzkie Energetyczne w nowej hali Expo w Łodzi.

Multimedia

yt-thumb
Łódzkie Energetyczne
yt-thumb
Łódzkie Targi Energetyczne
yt-thumb
Międzynarodowe Targi Łódzkie Energetyczne

Newsletter